Jitřenka 2017

K organizaci závěrečné soboty

K organizaci závěrečné soboty

18. 8. 2017

Závěrečná sobota nepřinese žádné překvapení pro ty, kdo už ji s námi zažili. Pro jistotu a pro informaci všem ostatním několik základních informací.

Ještě dvoje čisté kalhotky

Ještě dvoje čisté kalhotky

18. 8. 2017

Před-předposlední táborový den má být odpočinkový. Zregenerovat se po olympiádě, prožít vše, co zbývá před závěrečnou pokladovkou. Kulminovat pochvaly, neztratit nervy. A tak nějak to také bylo. 

Tichá noc, svatá noc

Tichá noc, svatá noc

17. 8. 2017

V Narnii začalo tání. Ještě nevíme, co to znamená, ale určitě to něco znamenat musí. Obrazně to asi vyjadřuje to, co je jasné – zlomila se nejen dějová linka, ale i Jitřenka. Jsme za půlkou, máme za sebou olympiádu, už se jen třikrát vyspíme…

Království za hrnek kafe!

Království za hrnek kafe!

16. 8. 2017

Úterý je dobrý den. Už je po výletě a ještě není olympiáda, ani jiná podobná zběsilost. Vstává se
později, je družinové volno. Lze se poflakovat podle harmonogramu, jít ráno do tůně, věnovat se múzám a v neposlední řadě také najisto jít na velkou (no, buďme k sobě upřímní).

Den mokrých pláštěnek

Den mokrých pláštěnek

15. 8. 2017

V pondělí jsme měli na programu celotáborový výlet. Základní myšlenka byla nejít daleko a nejít dlouho. Jak to dopadlo? Jaké byly ztráty? Proč byla nejedna pláštěnka mokrá? A jaká opatření jsme přijali?

Věříme v lepší zítřky

Věříme v lepší zítřky

13. 8. 2017

Víte, psát zpravodajství z tábora pro děti ve věku 6 až 8 let opravdu není snadné. Cokoli napíšete, může být použito proti Vám. Píšete totiž vlastně jejich maminkám a tatínkům a ti prožívají paralelně svůj vlastní tábor, anebo patrně týdenní stezku odvahy, takže cokoli napíšete… Takže budeme psát jen pravdu a nic než pravdu!

Hurá, začala Jitřenka!

Hurá, začala Jitřenka!

13. 8. 2017

Tábor Jitřenka v sobotu 12. srpna s Boží pomocí odstartoval, chtělo by se říci. Ano, přijely děti, zavazadla, zvířátka. Proběhlo seznámení a rozřazení a z hodiny na hodinu se Jitřenka zosobnila v osmi družinách, které už měly pár hodin společného života ke sžívání s táborem. Každý je teď už označený: táborníci barvami a šátky, spí v označeném spacáku v – nepřekvapivě – patřičně označeném stanu, družiny patří k označenému stolu. Vše je nové, chtělo by se říci.