Jitřenka Radosti

JITŘENKA - 4. běh tábora RADOST

15. 8. - 22. 8. 2015

Zahájení a zakončení

Začínáme v sobotu 15. srpna nástupem ve 14 hodin (ideálně). V sobotu 22. srpna tábor končí (děti lze vyzvednout) v 13.30. Na zahajovací i zakončovací nástup jsou rodiče dětí zváni. Počítejte s tím, že nebudete moci vyjet autem do tábora; zajišťujeme odstavné parkoviště pod kopcem (asi 25 minut pěšky) a přepravu zavazadel do tábora.

Vedení běhu

Hlavní vedoucí: Marie Lukasová (88EsVWbm68FjGKlg7gLhTj, 604 269 495)

Zástupce hlavního vedoucího: Vojta - Vojtěch Kozlík (vojta@kozlik.cz, 603 247 921)

Adresa korespondenční

Prosíme pište na obálku jméno dítěte a také jeho družinu. Tu poznáte z fotogalerie. Naše adresa:

Tábor Radost
samota Amerika R25
561 82 Klášterec nad Orlicí

Komunikace s dítětem na táboře

Prosíme, nedávejte dětem s sebou mobil. Vede to jen k potížím. Pro získání informací o dítěti využijte kontakt na družinového vedoucího. Domluvíte si s ním podrobnosti, včetně případného kontaktu s dítětem. Pokud si dítě mobil přiveze, uložíme ho do úschovy. Dítě mnohem více potřebuje informace o Vás, než opačně. Proto, prosíme, pište papírové dopisy.

Letos nebude k dispozici elektronická kniha vzkazů. Nabízíme, že vytiskneme dopis, pokud ho pošlete mailem na 88EsVWbm68FjGKlg7gLhTj.

Bourání po Jitřence

V sobotu 22. srpna Tábor Jitřenka sklízí většinu stanů na tábořišti. Pomoc dospěláků je vítána. Můžete přijet na 9. hodinu. Předtím se, prosíme, přihlaste, ať můžeme zabezpečit organizaci, dopravu a jídlo. Přihlašévání je dostupné po přihlášení do neveřejné části webu, jako přihlašování na akci.

 zviratka

Vedení družin

Lordi: Jana Francová, 603 443 575

Bernové: Eliška Škrobová, 721 187 816

Driniani: Anna Buchtová, 775 334 241

Rípčípové: Veronika Palmová, 608 026 540

Kaspiani: Nela Hájková, 737 451 544

Eustácové: Štěpán Policer, 604 714 084

Edmundové: František Janoušek, 776 104 744

Lucinky: Ludmila Škrobová, 774 994 241

Prosím, nevolejte zbytečně. O děti je postaráno a čas tábora slouží také k tomu, aby si od sebe „odpočinuli“ rodiče i děti. A my potřebujeme být s nimi a ne u počítačů nebo postávat na kamenech, kde je zrovna signál… Věříme, že to chápete. Nicméně v důležitých věcech lze čísla využít. Ve které družině je Vaše dítě, poznáte z fotogalerie družin.

O Jitřence obecně

Tábor pro děti ve věku 6 až 8,5 roků. Děti stráví týden v napínavém pohádkovém příběhu, jsou uváděny do táborového a duchovního života Radosti. Kapacita běhu je 80 dětí. Tým vedení je vícegenerační, vedoucími družin jsou lidé s dlouholetou zkušeností, zdravotnicí je letos opět dětská lékařka. Kuchyňský tým je rovněž léty osvědčený, což spolu s dobrým hygienickým zázemím představuje předpoklad pro spokojenost i těch nejmenších. Děti bydlí v podsadových stanech. Pokud to počasí dovolí, stráví celý den na vzduchu, v krásné přírodě Orlických hor.  

Zpěvník

Děti se ptají, jestli si mohou vzít domů zpěvník, který na Jitřence používáme. Zatím zpěvníky rozdávat nebudeme. Ale každý si může stáhnout a vytisknout jeho nejvyšší verzi.  

Informace před nástupem

Naleznete na obecné stránce zde, pod bodem 8 je speciální seznam věcí na Tábor Jitřenka. Nutnou podmínkou nástupu na tábor jsou vyplněné formuláře bezinfekčnosti a plné moci, které si rovněž stáhnete.

DOPIS pro rodiče

 

Družiny

Děti na Jitřence tvoří 8 družin (podle věku, smíšených). Tábor je organizován oddílovým způsobem – děti jsou stále pod dohledem vedoucích své družiny a převážná část programů probíhá po družinách. Proto družiny sestavujeme podle věku – aby byly v družinách děti stejně vyspělé. Do stanů děti ubytováváme rovněž podle družin, aby byl dohled nad dětmi vůbec možný. Je pro nás proto nesnadné vyhovět požadavkům na společné ubytování nebo zařazení do družiny, pokud děti nejsou stejně staré.