Jitřenka Radosti

12.8. - 19.8.2017

 Jitřenka je tábor pro děti ve věku 6 až 8,5 roků. Děti stráví týden v napínavém pohádkovém příběhu, jsou uváděny do táborového a duchovního života Radosti. Kapacita běhu je 80 dětí. Tým vedení je vícegenerační, vedoucími družin jsou lidé s dlouholetou zkušeností, zdravotnicí je letos opět dětská lékařka. Kuchyňský tým je rovněž léty osvědčený, což spolu s dobrým hygienickým zázemím představuje předpoklad pro spokojenost i těch nejmenších. Děti bydlí v podsadových stanech. Pokud to počasí dovolí, stráví celý den na vzduchu, v krásné přírodě Orlických hor. 

 

 4B17-01den-16 články

   Foto                               Články

Články Jitřenky

Hurá, Jitřenka právě začala!

Věříme v lepší zítřky.

Den mokrých pláštěnek

 

Kdo přijede pomoci bourat přihlaste se!

TÁBOR JITŘENKA PRÁVĚ PROBÍHÁ

Táboříme od soboty 12. do soboty 19. srpna. Děti tvoří osm družin po deseti nebo jedenácti, každou vede tým družinových vedoucích.

  • Hradní stráž: Janďa, Matěj, Chico
  • Petrové: Cherry, Vojta, Pavel
  • Zuzanky: Anežka, Álí, Tom, Barča
  • Tumnusové: Pája, Šnek, Terezka
  • Bobři: Bětka, Ludva, Aleš
  • Veverčátka: Jára, Minnie, Wapi
  • Edmundové: Fanda, Danka, Marek
  • Lucinky: Lili, Evžen, Jirka, Mariana

O zázemí se stále starají Jiřík, Michal, Pavel, Petr a Mitty. Kuchyni vládne trio kuchařek Marcela, Stáňa a Hanka a záda jim kryje závozník Honza. Zdravotní službu vykonává babička Evička, dětská lékařka z Děčína na táborovém důchodku. Duchovní Jitřenky je Hardy – P. Pavel Liška.

Hlavní vedoucí tábora je Bety – Eliška Škrobová. 

 

Společně prožíváme narnijské dobrodružství, letos podle příběhu Lev, čarodějnice a skříň. Můžete nás sledovat pomocí fotogalerie a krátkých textů. Děkujeme za všechny Vaše modlitby za zdar Jitřenky!

 

CHCETE KONTAKTOVAT DĚTI NEBO VEDENÍ?

Posílejte dětem dopisy! K táboru patří, že děti jsou mimo dosah mailů, telefonů a SMSek. Respektujte to, prosíme, a nečekejte, že budeme takový kontakt zprostředkovávat. Také není možné vykonávat v táboře v průběhu tábora návštěvy. Ale dopisy, ty jsou moc potřeba pro podporu a povzbuzení. Nejlépe několik krátkých psaní (třeba pohlednic), psaných čitelně!!! Uvažte, že pošta jde až dva dny, a hned neste pravidelnou dávku emocí na poštu.

Pokud je potřeba něco organizačního, kontaktujte hlavní vedoucí Bety, případně vedoucího Vojtu. Buďte ujištěni, že pokud by se s dítětem dělo něco, o čem je třeba rodiče vyrozumět, budeme volat. Pokud by bylo nějak znepokojující počasí, dáme na stránky informaci, jak je zvládáme

-          Eliška "Bety" Škrobová 721 187 816; eliska.skrobova(zvn)gmail.com 

-          Vojta Kozlík 603 247 921; vojta(zvn)kozlik.cz

 

 

JAK S KONCEM TÁBORA

V sobotu 19. 8. 2017, jak je tradicí, se Jitřenka stará o zbourání většiny stanů. Je to velká práce, u které mohou děti pomáhat, ale v prvé řadě je zapotřebí šikovných dospělých. Prosíme rodiče, kteří mají možnost, aby přijížděli od 9.30, kdy budou moci pomoct se sbalením dětí a pak s bouráním. Prosíme, ohlaste svou účast do formuláře. Poskytnutí oběda pracujícím je pak samozřejmostí.

Děti zůstávají na zodpovědnost vedoucích až do konce tábora. Závěrečný nástup plánujeme na 12.50. Do té doby zůstávají děti u svých družin a vedoucí se jim věnují – nemohou například hlídat nově příchozí sourozence.

 

Předpokládaný konec tábora v sobotu 19.8.2017 v 14:00

Předpokládaný odjezd autobusu z Klášterce v 14:30

Vedoucí dopravy ZPĚT:  

 

Pokud Vaše dítě pojede z Jitřenky s někým jiným, než s rodiči (příbuzní, známí...), vybavte je plnou mocí k převzetí dítěte.

 

Kontakt

Eliška "Bety" Škrobová 721 187 816; eliska.skrobova(zvn)gmail.com 

Vojta Kozlík 603 247 921; vojta@kozlik.cz

 

 

Podívejte se, na video z Jitřenky 2016