Stavěčky 2020

19. června 2020 — 24. června 2020
Místo: Klášterec nad Orlicí Tábor Radost

Již tradiční pracovní setkání na Americe, během kterého vám doslova pod rukama na tábořišti vyroste na osmdesátdva stanů. A nejen to, budeme stavět horolezeckou věž, lávky, tůňky, vybavovat naši polní kuchyni a spoustu dalšího. Tak se nenech dlouho pobízet a přijď nám pomoct. Že nemůžeš na celou dobu? Nevadí. Potřebujeme pomoc hlavně od soboty do úterý. Každý den se počítá. Přečti si pravidla pobytu.

Moto:

Tábořiště se samo nepostaví! Pomůžeš připravit letošní tábor tak, aby byl pro všechny nezapomenutelným zážitkem? I Tvoje ruce jsou potřeba!

 

Program Stavěček 2020, pravidla pobytu s ohledem na koronasituaci:

- V sobotu a neděli budeme stavět stanová náměstí, v pondělí je budeme dodělávat a současně budeme budovat další stavby a vybavení tábořiště. Úterý a středa je plánována pro dodělávky a vybavení tábořiště nezbytnými doplňky.

- Začínat budeme vždy ráno v půl osmé snídaní, přibližně kolem osmé se rozjedou jednotlivé práce. Končit budeme před setměním, nicméně najdeme čas i pro nějaké to poradování, fotbálek, oheň či něco povznášejícího.

- V neděli bude v 8.00 ráno mše svatá na táboře sloužená Zajíčkem - o. Josefem Suchárem, po ní teprve začnou jednotlivé práce.

- Na stavěčky je možné dorazit jen od pátku do úterý, později už z důvodů ochrany a desinfekce ne. Ti, kteří tam ale v té době budou pomáhat (v úterý a středu), mohou zůstat až do pátku. Je potřebná domluva s Vikim.

- U samostatných táborníků a vedoucích předpokládáme pobyt na delší čas, v pátek 19.6. odpoledne pojede hromadná doprava z Brna, viz další v textu, hromadný odjezd dle aktuální situace.

Kdy můžu přijet, jak se mám přihlásit?

- Pobyt tatínků či maminek s rodinou - velmi doporučujeme jednodenní pobyt buď na sobotu 20.6. nebo neděli 21.6., lze i na pondělí či úterý, později už ne. Pokud to budete vidět jako potřebné, lze se dopředu domluvit na přespání, nicméně kapacita noclehů i omezený počet osob na stavěčkách jsou výrazným limitem. V sobotu budeme začínat po snídani s prací okolo osmé hodiny ráno, klidně ale přijeďte dle vlastních možností. Uvítáme i maminky pro jemnější práce a chystání materiálu či vaření. Velmi doporučujeme účast rodičů s dětmi, které pojedou na tábor letos poprvé, mohou se tak seznámit s prostředím tábora i mnoha vedoucími, které pak na táboře potkají. Přihlásit se můžete hromadně buďto tímto formulářem, nebo v menu Přihlašování - Přihlášky na setkání. Pokud jste na Americe ještě nebyli, zde najdete popis cesty. V případě potřeby volejte.

- Pobyt samotných táborníků a vedoucích - Přijeď od pátku večera do úterý kdykoliv, v pátek odpoledne pojede hromadná doprava z Brna, jinak předpokládáme, že si zařídíš vlastní dopravu. Můžeš jen na jeden den? Nevadí, přijeď s námi prožít a pomoci byť jen jeden den. Samozřejmě jestli můžeš na celou dobu, neváhej a prožij s námi krásné stavěčkové setkání. V případě potřeby se domluv s Vikim. Nezapomeň se na Stavěčky zavčas přihlásit!

Jen jedna důležitá věc... pokud se neúčastníš celé délky setkání, je důležité to přesně nahlásit v poznámce v přihlášce. A taky při plánování příjezdu na Ameriku pamatuj, že opravdu nemůžeme pro každého účastníka jezdit na nádraží a odvážet ho pak zpět. Proto si prosím příjezd a odjezd plánujte tak, aby vás autobus zavezl až přímo do Klášterce odkud snadno dojdete pěšky. :-)

Můžu přijet i když již nejsem táborníkem ani vedoucím?

Samozřejmě, zveme všechny, rodiče, bývalé táborníky i vedoucí, kamarády, podporovatele Střediska, ale a to zejména i všecny současné táborníky a vedoucí. Vždyť nikdy nevíš, kdy se ti na táboře bude hodit opravit si rošt, či spravit podsadu.

Mám se nějak přihlásit?

Ano, to je jedinou podmínkou účasti. Vyplň buď hromadný formulář pro rodiny nebo se přihlaš zde: http://prihlasovani.taborradost.cz/setkani-e-prihlasky.html

A nezapomeň, pokud se neúčastníš celého setkání, přesně to uvést do poznámek!!!

Co si s sebou mám vzít?

Pracovní oblečení dle počasí, přezuvky, spacák, taky si vezmi i něco na sport, když budeme šikovní, určitě totiž zbyde i nějaká chvíle na fotbálek nebo přehazku. Budeme rádi, když přivezeš nějakou buchtu, či jinou dobrotu na společný stůl. Stejně tak nezapomeň na hudební nástroj či něco pro obveselení ostatních, například při ohni.

 

Společná doprava:

Doprava TAM: Sraz v Brně hl.n. v obvyklém čase 16.30 a odjezd 16.56 rychlíkem Svitava do Ústí nad Orlicí, kde přestoupíme na vlak do Letohradu a z Letohradu jede autobus směr Klášterec v 19.15. Přístupy do vlaku si domluvte individuálně s vedoucím dopravy.

Dopravu vede: Samuel Sam Štěpán (tel. 731 368 686)

 

Doprava ZPĚT : Dle aktuální situace a počtu osob.

Kolik to bude stát?

Setkání je pracovní a proto si každý platí pouze cestu. Stravu si účastníci neplatí, jakýkoliv dobrovolný příspěvek však uvítáme.

Kdo setkání vede:

Pracovní nasazení: Petr Pecka Schnirch a Jonáš Postolka

Organizační vedoucí: Inka Gondková

Kontakt pro domluvy a anomálie: Vít Viki Kubíček, tel. 606 702 621, kubicek@taborradost.cz

 

Ještě váháš? Není nad čím :-). Určitě přijeď. Tak nepřemýšlej dlouho a přihlas se. TĚŠÍME SE NA TEBE!

 

 

Chceš se podívat jak to na Stavěčkách vypadalo loni?

VK7_9505