Stavěčky 2021

25. června 2021 — 3. července 2021
Místo: Samota Amerika - Klášterec nad Orlicí

Již tradiční pracovní setkání na Americe, během kterého vám doslova pod rukama na tábořišti vyroste na osmdesáttři stanů. A nejen to, budeme stavět horolezeckou věž, lávky, tůňky, vybavovat naši polní kuchyni a spoustu dalšího. Tak se nenech dlouho pobízet a přijď nám pomoct. Že nemůžeš na celou dobu? Nevadí. Potřebujeme pomoc hlavně od soboty do neděle, eventuelně do úterý. Každý den se počítá. Přečti si pravidla pobytu.

Moto:

Tábořiště se samo nepostaví! Pomůžeš připravit letošní tábor tak, aby byl pro všechny nezapomenutelným zážitkem? I Tvoje ruce jsou potřeba!

 

Program Stavěček 2021, pravidla pobytu s ohledem na koronasituaci:

- V sobotu a neděli budeme stavět stanová náměstí, v pondělí je budeme dodělávat a současně budeme budovat další stavby a vybavení tábořiště. Úterý a středa je plánována pro dodělávky a vybavení tábořiště nezbytnými doplňky.

- Začínat budeme vždy ráno v půl osmé snídaní, přibližně kolem osmé se rozjedou jednotlivé práce. Končit budeme před setměním, nicméně najdeme čas i pro nějaké to poradování, fotbálek, oheň či něco povznášejícího.

- V neděli bude v 8.00 ráno mše svatá na táboře sloužená Zajíčkem - o. Josefem Suchárem, po ní teprve začnou jednotlivé práce.

- Na stavěčky je možné dorazit jen od pátku do úterý, později už z důvodů ochrany a desinfekce ne. Ti, kteří tam ale v té době budou pomáhat (v úterý a středu), mohou zůstat až do pátku. Je potřebná domluva s Vikim.

- U samostatných táborníků a vedoucích předpokládáme pobyt na delší čas, v pátek 25.6. odpoledne pojede hromadná doprava z Brna, viz další v textu, hromadný odjezd dle aktuální situace.

-Účastnícii stavěček si dovezou prohlášení o bezinfekčnosti, ke kterému doloží i test na Covid, ať už antigenní nebo PCR, ne starší dvou dnů. Ti, kteří budou zůstávat i na 1.běh, ať už vedoucí nebo táborníci, by měli pokud možno, absolvovat PCR test (pokud nejsou plně očkováni), viz informace k táborům..

Kdy můžu přijet, jak se mám přihlásit?

- Pobyt tatínků či maminek s rodinou - velmi doporučujeme jednodenní pobyt buď na sobotu 26.6. nebo neděli 27.6., lze i na pondělí či úterý, později už ne. Pokud to budete vidět jako potřebné, lze se dopředu domluvit na přespání, nicméně kapacita noclehů i omezený počet osob na stavěčkách jsou výrazným limitem. V sobotu budeme začínat po snídani s prací okolo osmé hodiny ráno, klidně ale přijeďte dle vlastních možností. Uvítáme i maminky pro jemnější práce a chystání materiálu či vaření. Velmi doporučujeme účast rodičů s dětmi, které pojedou na tábor letos poprvé, mohou se tak seznámit s prostředím tábora i mnoha vedoucími, které pak na táboře potkají. Přihlásit se můžete hromadně buďto tímto formulářem, nebo v menu Přihlašování - Přihlášky na setkání. Pokud jste na Americe ještě nebyli, zde najdete popis cesty. V případě potřeby volejte.

- Pobyt samotných táborníků a vedoucích - Přijeď od pátku večera do úterý kdykoliv, v pátek odpoledne pojede hromadná doprava z Brna, jinak předpokládáme, že si zařídíš vlastní dopravu. Můžeš jen na jeden den? Nevadí, přijeď s námi prožít a pomoci byť jen jeden den. Samozřejmě jestli můžeš na celou dobu, neváhej a prožij s námi krásné stavěčkové setkání. V případě potřeby se domluv s Vikim. Nezapomeň se na Stavěčky zavčas přihlásit!

Dvě důležité věci ... pokud se neúčastníš celé délky setkání, je důležité to přesně nahlásit v poznámce v přihlášce. A taky při plánování příjezdu na Ameriku pamatuj, že opravdu nemůžeme pro každého účastníka jezdit na nádraží a odvážet ho pak zpět. Proto si prosím příjezd a odjezd plánujte tak, aby vás autobus zavezl až přímo do Klášterce odkud snadno dojdete pěšky. :-)

A za druhé dle AKTUÁLNÍCH epidemiologických opatření se účastníci Stavěček musí prokázat platným testem na Covid. Pravidla všichni znáte, nezapomeňte, že jeden nakažený jedinec může zrušit letošní tábory pro všechny děti, je potřeba brát toto nařízení s velkou vážností!!!

Můžu přijet i když již nejsem táborníkem ani vedoucím?

Samozřejmě, zveme všechny, rodiče, bývalé táborníky i vedoucí, kamarády, podporovatele Střediska, ale a to zejména i všecny současné táborníky a vedoucí. Vždyť nikdy nevíš, kdy se ti na táboře bude hodit opravit si rošt, či spravit podsadu.

Mám se nějak přihlásit?

Ano, to je jednou z podmínek účasti. Vyplň buď hromadný formulář pro rodiny nebo se přihlaš zde: https://prihlasovani.cz .

 

A nezapomeň, pokud se neúčastníš celého setkání, přesně to uvést do poznámek!!!

Co si s sebou mám vzít?

Pracovní oblečení dle počasí, přezuvky, spacák, taky si vezmi i něco na sport, když budeme šikovní, určitě totiž zbyde i nějaká chvíle na fotbálek nebo přehazku. Budeme rádi, když přivezeš nějakou buchtu, či jinou dobrotu na společný stůl. Stejně tak nezapomeň na hudební nástroj či něco pro obveselení ostatních, například při ohni.

 

Společná doprava:

Doprava TAM: Sraz v Brně hl.n. v obvyklém čase 16.20 a odjezd 16.42 rychlíkem Svitava do Ústí nad Orlicí, kde přestoupíme na vlak do Letohradu a z Letohradu jede objednaný autobus směr Klášterec v 19.15. Přístupy do vlaku si domluvte individuálně s vedoucím dopravy.

Dopravu vede: Jan František Levíček (tel. 603279588)

 

Doprava ZPĚT : Dle aktuální situace a počtu osob.

Kolik to bude stát?

Setkání je pracovní a proto si každý platí pouze cestu. Stravu si účastníci neplatí, jakýkoliv dobrovolný příspěvek však uvítáme.

Kdo setkání vede:

Pracovní i organizační vedoucí:  Jonáš Postolka

Kontakt pro domluvy a anomálie: Vít Viki Kubíček, tel. 606 702 621, kubicek@taborradost.cz

 

Ještě váháš? Není nad čím :-). Určitě přijeď. Tak nepřemýšlej dlouho a přihlas se. TĚŠÍME SE NA TEBE!

 

 

Chceš se podívat jak to na Stavěčkách vypadalo loni?

VK7_9505