Sraz táborových fosílií 2018

13. října 2018
Místo: Samota Amerika

První sraz tábornických veteránů, kteří svá tábornická léta na Americe v táboře Radost zažívali před třiceti až padesáti lety a byli zvěčněni na dobových černobílých fotografiích.

Moto: Nová tradice setkávání táborových pamětníků, alias Táborových fosílií s pravděpodobnou frekvení každý sudý rok.

Pozvánka.

Pro koho?

Pro všechny táborové pamětníky, kteří rádi vzpomínají na časy strávené na Táboře Radost na Americe jako táborník (ne vedoucí), v době před přibližně třiceti až padesáti lety. Možným kritériem je rovněž jejich zvěčnění na dobových černobílých fotografiích a ukončená tábornická léta v tomto období. Pokud by chtěl jet i někdo mladší, je potřeba to individuálně domluvit s organizátory, kontaktujte Vikiho (tel. 606 702 621, mail. statutar@taborradost.cz ).

 

Co se tam bude dít?

Cílem je zavzpomínat za dávno minulé časy, upevnit naše dávná přátelství, stejně jako oprášit ty nejkrásnější vzpomínky, které by možná jen tak zapadly mezi dalším informačním šumem v našich memoárech. Hlavním dnem našeho setkání s organizovaným programem je sobota, kdo ale bude ochoten snést bojové podmínky ubytování na Americe s dalšími spolunocležníky, může se přihlásit k příjezdu již v pátek večer a eventuelnímu odjezdu v neděli po poledni.

 

V pátek budeme na objektu již od rána, ale s vaším příjezdem počítáme po 17. hodině a později.

 

Přibližný časový rozvrh sobotního dne - může být lehce upraven, tyto informace budeme ještě aktualizovat:

7.30 - Budíček pro účastníky s příjezdem v pátek

8.00 - Snídaně pro účastníky s příjezdem v pátek

8.00 - 12.00 Průběžný příjezd účastníků, vítání se navzájem, prohlídka tábořiště a areálu na Americe, pokec

12.00 - 13.30 Anděl a následující oběd s posezením u kafe

13.30 - 17.30 Podle počasí buď výlet na Zemskou bránu vedoucí přes místa plná našich vzpomínek nebo v případě deště promítání fotografií a vzpomínání na časy minulé v naší chalupě

17.30 - 18.30 Mše svatá (dle příjezdu Zajíčka, který se vrací z ciziny)

18.30 - Večeře a následující posezení u ohně (v případě pěkného počasí), pozvolný odjezd domů dle vašich potřeb

 

V neděli ráno bude na Americe v cca 8.00 nedělní mše svatá a posléze volný program, po obědě se rozloučíme s posledními účastníky.

 

Co si mám vzít s sebou?

Určitě nezapoměň dobrou náladu, spoustu krásných vzpomínek v hlavě, jakékoliv vzpomínkové předměty z Tvých tábornických let (zápisníky, fotografie, i jiné předměty doličné) , oblečení podle počasí a počítat i s deštivou variantou. Pokud můžeš, přivez i nějaké pochutnání na společný stůl při kafi.

Pokud budeš přespávat, pak si nezapomeň i svůj spacák!

Jak můžu přijet?

Předpokládáme příjezd účastníků převážně vlastní dopravou. Pokud máte volné místo v autě, nebo naopak potřebujete svézt, uveďte to v registračním formuláři, abychom s tím mohli počítat. Pokud si nebudete jisti, že na Ameriku ještě trefíte, zde najdete popis cesty. Pokud potřebujete poradit s cestou vlakem, kontaktujte Vikiho (tel. 606 702 621, mail. statutar@taborradost.cz).

 

Co mě to bude stát?

Kromě vlasního úsilí a času předpokládáme dobrovolný příspěvek na stravu. Při dostatečném zájmu předpokládáme i čepování Neratovského piva Prorok.

Jak se mám přihlásit?

Pro rozumné naplánování stravy i kapacity ubytování, prosíme o Vaši registraci tímto formulářem. Děkujeme za jeho pečlivé vyplnění.

 

Za organizátory

Vít Viki Kubíček

Předseda a statutární zástupce Střediska Radost

 

V současné době jsou přihlášeni: (k 10.10.) Viki, Rubik+Táňa, Robin, Agi, Davi C., Tom a Ajka, Rolf a Blanka, Jíra, Martin, Majk + Liduška, Kali, Veronika, Pedro, Iva Lili a Magda z Olešnice,Ben, Králík, Pavlík, Marika, Jitka+Jaják, Gio, Kája,  (možná Eliška), Maruška Romča a Marcela z Ochozu, Aleš a Kuba z Mladkova, Quick, Jirka Brt, Fred, Dáňa + Hanka, Pepa R., Zajíček Jožan, Jarek Č, Hadži, Zubr, Tap,...