Středisko Radost: adresář, stanovy, texty

Středisko Radost má kontinuitu od roku 1967, kdy žilo jako rekreační družstvo Tatranský nový domov.

Tábor Radost v Klášterci nad OrlicíSTŘEDISKO RADOST je občanské sdružení. Spojuje lidi mladé a lidi pracující s mladými a pro mladé. Vedle celoročních aktivit je těžištěm činnosti pořádání letních stanových táborů při pevné základně u Klášterce nad Orlicí. Cílem sdružení je podporovat iniciativu mladých se zaměřením na kulturní a společenskou úroveň v oblasti hudby, sportu, turistiky, sociálního a politického rozhledu, křesťanství, jazyků, prevence negativ. Využívá volný čas dětí a mládeže.

 

WG-74

N 50° 08,124´ 
(50° 8´ 7,729")

E 16° 33,450´ 
(16° 33´ 28,156")

569 m

 

Společenství Radosti tvoří děti a dospělí lidé a rodiny, jimž záleží na tom, aby žili dobrý a pestrý život. A to nejen oni, ale i lidé kolem nich. Na letních táborech rádi běhají, cvičí, pracují, pomáhají si, prohlubují svoji víru, rostou. slunceNa setkáních během roku se učí spolu pracovat i žít, odpočinout si i vzdělávat se, poznávat radost z dobrého díla, ke kterému mají mnoho příležitostí přiložit svou ochotnou ruku - a po návratu v tom pokračovat i doma, ve škole, v zaměstnání.

 

Tábor RADOST je letní tábor dětí, leží v Orlických horách na samotě Amerika v katastru obce Klášterec nad Orlicí. Táboroví vedoucí splňují kvalifikační předpoklady stanovené MŠMT ČR pro práci s dětmi na táboře, středisko má akreditaci MŠMT k pořádání volnočasových aktivit a táborů.