Bez práce nejsou koláče

6. den už jsme zkušení táborníci!

Ahoj, všichni, kdo čtete naše táborové zážitky z pohodlí domova!

Začal nám šestý den a polovina tábora klepe na dveře.  Dnešní ráno nezačalo ničím neobvyklým, naší družince se opět podařilo vstát jako první a získat tak ocenění v podobě samolepky ranního ptáčete. Následovala tůňka, úklid a prohlídka stanů, snídaně nástup a mše svatá.

Dopoledne jsme všichni společně šli do lesa na hru. Měli jsme za úkol rozšifrovat zprávy a tím zjistit, kdo si objednal jaké jídlo v restauraci. Správný výsledek a přípravu pokrmu jsme museli říci vedoucímu a teprve, když jsme to měli správně, mohli jsme zamířit do „spíže“ (ohraničená část lesa), kde jsme hledali potřebné suroviny (v podobě lístečků na stromech). Hra to byla opravdu vydařená, ani jsem netušil, že znám (a hlavně bych zvládl uvařit) tolik jídel.

Po obědě jsme si užili zasloužené volno, které jsme využili k vybarvování zápisníků. Odpoledne jsme opět mohli plnit orlí pírka – dodělal jsem si pírko Zdravotník a Zálesák. Později odpoledne jsme na kondičním cvičení hráli fotbalový zápas; dařilo se nám, takže jsme vyhráli 1:0.

Překvapilo nás, když jsme po večerním programu měli ještě rychlý nástup. Na něm jsme se skrze scénku dozvěděli, že zítra nás čeká olympiáda. Tak nám zítra držte palce!