A tak s úsměvem na rtech dnes děti zdolávaly táborové kriterium, aby tak zjistily, jestli jsou připraveni na dlouhou a náročnou cestu do Ameriky, jestli jsou schopni zdolat i ty nejnepřekonatelnější překážky a přemoci sami sebe.
Táborníci a tábornice se opravdu snažili ze sebe vydávat maximum. Vždyť splněním „kritérka“ se nám otevírá cesta do Ameriky a tak možnost pomoci sv. Janu Nepomuku Neumannovi s misiemi. Myslím, že po zdárném splnění táborové zkoušky jsou kluci a děvčata děti připraveni na cokoliv, co by je mohlo během jejich cesty potkat. Ať už lezení na stožár lodi při plavbě přes Atlantik (šplh na lano), či zkrocení divokého bizona (řetězová lávka) nebo přechod přes bažiny po kládě (vodní kladina), ale také zároveň se musely děti připravit na misie jako takové a k tomu složila náboženská část táborového kriteria – Jsem v rukou Krista.
Všichni táborníci se snažili, seč jim síly stačily. Myslím, že až dorazíme do Ameriky, bude z nás mít Jan Nepomuk Neumann velikou radost.
Janča