Vánoční setkání 2021/2022

29. prosince 2021 od 16:00 — 2. ledna 2022 do 13:30
Místo: Samota Amerika - Klášterec nad Orlicí

Vánoční setkání na Americe pro děti a mládež starší 12 let. POZOR!!! - Setkání se mouhou zúčastnit pouze ti, kteří splňují aktuálně platná epidemiologická nařízení, t.j. v současné době Očkování a Nemoc, pod 18 roků minimálně PCR test ne starší 72 hodin v čase nástupu na akci.

 

 

 

Vánoční setkání je prázdninová akce na Americe určená pro účastníky starší 12 let. Na setkání zažijete spoustu zábavy, budeme hrát hry venku i vevnitř, budeme se společně modlit a slavit vánoční liturgii a oslavíme také konec kalendářního roku 2021 a Nový rok 2022.

Setkání vede:

Mates Klusák (88vv) a jeho tým

Začátek:

Setkání začne ve středu 29.12. cca v 16.00 (sledujte aktuality).

Konec:

Rozloučíme se v neděli 2.1. kolem jedné hodiny (většina dětí půjde do školy už v pondělí 3.1.).

Doprava - předběžná verze, nicméně sledujte před odjezdem aktuální informace:

Společná doprava z Brna vlakem bude zajištěna takto: Sraz v budově hlavního nádraží v Brně jako obvykle bude ve středu 29.12. ve 12:00. Kdo pojedete na společnou jízdenku, přijďte včas. V té době nejedou žádné vlaky mezi Brnem a Blanskem, musíme tedy jet náhradní autobusovou dopravou od ČD do Blanska, autobus odjíždí ve 12.25 od aut. stanoviště 6 z aut. nádraží u Grandu (odchod ve 12.10. z hlav.nádr., přesun cca 5 min, nástup do autobusu cca 12.15, viz časové upřesnění v mailu účastníkům setkání). Z Blanska už pojedeme obvyklým vlakem do Ústí nad Orlicí (průjezd Českou Třebovou cca v 14:13), odkud v 14:40 odjíždíme do Letohradu, kam bychom měli přijet v 14:59. Odtud se na Ameriku dostaneme objednaným autobusem, odjezd cca 15.10 z Letohradu.

Zpět pojedeme objednaným autobusem ve 14:00 z Klášterce do Letohradu, odkud pokračujeme vlakem ve 15:03 do Ústí nad Orlicí a z Ústí v 15:35 vlakem Rx 869 Svitava do Blanska a dále na Brno autobusem ČD, kam bychom měli dorazit v 17:30 - POZOR!! - autobusem ČD do Brna na aut. nádraží u Grandu.

Pozor! Vlakové spojení na trati z Brna do Blanska je v těchto dnech a celý rok 2022 nahrazeno autobusy, počítejte s touto abnormalitou a sledujte aktualizované upřesnění dopravy před odjezdem.

Vedoucí dopravy: Gabča Tomečková (tel. 731 745 545, 98CCRd4UH.zkZ- )

Cena:

Cena pro účastníky celého setkání (29.12.-2.1.) je 600,- Kč. Kdo pojede z Brna 29.12. společnou dopravou na Ameriku, zaplatí navíc 100,- Kč (studenti, ostatní 150,-) jako příspěvek na hromadnou jízdenku TAM. Cestu zpět budete hradit obdobně (Hromadná do Brna 100,-) a individuální příjezdy a odjezdy si platí každý sám (nastoupení do společného autobusu Letohrad-Klášterec či zpět 50,-Kč). 

Všichni, kteří by náhodou přijeli později, by měli počítat s tím, že není možné abychom jim zajistili individuální odvoz z Klášterce, či odjinud na Ameriku, vzhledem k množství sněhu auta nahoru nevyjedou.

Vyjímečně schválení účastníci, kteří nebudou přítomni celému setkání, zaplatí za pobyt stejnou částku jako ostatní účastníci za pobyt (blokují ostatní, kteří by chtěli na celé setkání a náklady na Silvestrovskou noc jsou výrazně větší než pro ostatní dny).

Co s sebou:

Převezte si teplé oblečení na ven, i do budovy, spacák, přezuvky a prosíme i o cukroví na společný stůl.

Stejně tak námět na Silvestrovskou scénku pro pobavení sebe i ostatních, hudební nástroj k doprovodu zpívání koled (mimo kytary a basu, ty tam jsou). Počítejte s tím, že je zasněžená Amerika, už teď pro výšku sněhu auta na Ameriku nevyjedou, v současné době jsme tady pěkně pěkně bez aut.

 Můžu na setkání přijet později či odjet dřív?

Není možné přijet na Ameriku dříve, než je začátek setkání 29.12. v 16.00. Pouze určení vedoucí po osobní domluvě s Vikim mohou přijet v domluvený čas.

Jakékoliv požadavky stran kratší účasti na setkání, musíte uvést v přihlášce a domluvit se s Vikim. Přihlášku pro ty, kteří se chtějí přihlásit jen na část setkání, potvrdíme až po vyčerpání zájmu těch, kteří chtějí být na celé setkání. Vzhledem k velkému zájmu o toto setkání se vám však může stát, že po vyčerpání kapacity budovy, místo vás upřednostníme někoho, kdo bude chtít jet na celé setkání.

Přihlášování:

Setkání se mouhou zúčastnit pouze ti, kteří splňují platná epidemiologická nařízení, t.j. v současné době Očkování a Nemoc, pod 18 roků minimálně PCR test ne starší 72 hodin v čase nástupu na akci. Potvrzení musíte doložit při nástupu na akci v listinné podobě (při nástupu do autobusu nebo před vstupem do budovy na Americe).

Vzhledem k obrovskému zájmu o naše setkání, kdy ale není možné překročit maximální kapacitu 52 účastníků, budeme dle rozhodnutí Rady SR zohledňovat jak určitý poměr účastníků věkových i táborových skupin (běhů), tak podíl vedoucích a zajišťujících osob. Proto bude potvrzení účasti na setkání zasláno až s určitým časovým odstupem, a podání přihlášky na setkání nemusí znamenat její automatické potvrzení. Nedívejte se na počet aktuálně podaných přihlášek oproti kapacitě setkání, jsou stanovené spravedlivé kvóty pro každý běh i počet vedoucích a zajišťujících osob. Nicméně s přihláškou na setkání neváhejte, v rámci kvót se uplatňuje i časová posloupnost přihlášek. Naší snahou je zajistit účast širšímu spektru zájemců. Tento způsob přihlašování aplikujeme u všech našich setkání již delší dobu.Děkujeme za pochopení.

Kapacita setkání je omezena na 52 osob. Kapacitu nelze překročt! Přednost mají osoby s účastí na celém setkání.

Přihlašování již bylo otevřeno.

 

Jak jsme se měli na Vánočním setkání předloni: