Stavěčky 2022

24. června 2022 od 14:30 — 2. července 2022 do 14:30
Místo: Samota Amerika

Již tradiční pracovní setkání na Americe, během kterého vám doslova pod rukama na tábořišti vyroste na osmdesáttři stanů. A nejen to, budeme stavět horolezeckou věž, lávky, tůňky, vybavovat naši polní kuchyni a spoustu dalšího. Tak se nenech dlouho pobízet a přijď nám pomoct. Že nemůžeš na celou dobu? Nevadí. Potřebujeme pomoc hlavně od soboty do neděle, eventuelně do úterý. Každý den se počítá. Přečti si pravidla pobytu.

Moto:

Tábořiště se samo nepostaví! Pomůžeš připravit letošní tábor tak, aby byl pro všechny nezapomenutelným zážitkem? I Tvoje ruce jsou potřeba!

 

Program Stavěček 2022:

- V sobotu a neděli budeme stavět stanová náměstí, v pondělí je budeme dodělávat a současně budeme budovat další stavby a vybavení tábořiště. Úterý a středa je plánována pro dodělávky a vybavení tábořiště nezbytnými doplňky.

- Začínat budeme vždy ráno v půl osmé snídaní, přibližně kolem osmé se rozjedou jednotlivé práce. Končit budeme před setměním, nicméně najdeme čas i pro nějaké to poradování, fotbálek, oheň či něco povznášejícího.

- V neděli bude pravděpodobně v 8.00 ráno mše svatá na táboře, po ní teprve začnou jednotlivé práce.

- Na stavěčky je možné dorazit jen od pátku do úterý, později už jen po domluvě. Ti, kteří tam ale v té době budou pomáhat (v úterý a středu), mohou zůstat až do pátku. Je potřebná domluva s Vikim.

- U samostatných táborníků a vedoucích předpokládáme pobyt na delší čas, v pátek 24.6. odpoledne pojede hromadná doprava z Brna, viz další v textu, hromadný odjezd dle aktuální situace buď v neděli večer, eventuelně v sobotu 2.7. zpět autobusem.

-Účastnícii stavěček si dovezou prohlášení o bezinfekčnosti, které je součástí přihlášky na stavěčky, do 18 let věku povinně. Ti, kteří budou zůstávat i na 1.běh, ať už vedoucí nebo táborníci, si dovezou už kompletní sadu dokladů k nástupu na tábor, včetně bezinfekčnosti, viz informace k táborům..

Kdy můžu přijet, jak se mám přihlásit?

- Pobyt tatínků či maminek s rodinou - velmi doporučujeme jednodenní pobyt buď na sobotu 25.6. nebo neděli 26.6., určitě i na pondělí či úterý, později už je lepší se dohodnout na konkrétní potřebě. Lze se dopředu domluvit na přespání, opět doporučujeme domluvu předem. V sobotu budeme začínat po snídani s prací okolo osmé hodiny ráno, klidně ale přijeďte dle vlastních možností. Uvítáme i maminky pro jemnější práce a chystání materiálu či vaření. Velmi doporučujeme účast rodičů s dětmi, které pojedou na tábor letos poprvé, mohou se tak seznámit s prostředím tábora i mnoha vedoucími, které pak na táboře potkají. Přihlásit se můžete hromadně buďto tímto formulářem, nebo v menu Přihlašování - Přihlášky na setkání. Pokud jste na Americe ještě nebyli, zde najdete popis cesty. V případě potřeby volejte, čas vaší přítomnosti na Stavěčkých upřesněte prosím v upřesnění - poznámce přihlášky.

- Pobyt samotných táborníků a vedoucích - Přijeď od pátku večera do úterý kdykoliv, v pátek odpoledne pojede hromadná doprava z Brna, jinak předpokládáme, že si zařídíš vlastní dopravu. Můžeš jen na jeden den? Nevadí, přijeď s námi prožít a pomoci byť jen jeden den. Samozřejmě jestli můžeš na celou dobu, neváhej a prožij s námi krásné stavěčkové setkání. V případě potřeby se domluv s Vikim. Nezapomeň se na Stavěčky zavčas přihlásit!

Dvě důležité věci ... pokud se neúčastníš celé délky setkání, je důležité to přesně nahlásit v upřesnění - poznámce přihlášky. A taky při plánování příjezdu na Ameriku pamatuj, že opravdu nemůžeme pro každého účastníka jezdit na nádraží a odvážet ho pak zpět. Proto si prosím příjezd a odjezd plánujte tak, aby vás autobus zavezl až přímo do Klášterce odkud snadno dojdete pěšky. :-)

Můžu přijet i když již nejsem táborníkem ani vedoucím?

Samozřejmě, zveme všechny, rodiče, bývalé táborníky i vedoucí, kamarády, podporovatele Střediska, ale a to zejména i všecny současné táborníky a vedoucí. Vždyť nikdy nevíš, kdy se ti na táboře bude hodit opravit si rošt, či spravit podsadu.

Mám se nějak přihlásit?

Ano, to je jednou z podmínek účasti. Vyplň buď hromadný formulář pro rodiny nebo se přihlaš zde: https://prihlasovani.cz .

 

A nezapomeň, pokud se neúčastníš celého setkání, přesně to uvést do poznámky přihlášky!!!

Co si s sebou mám vzít?

Pracovní oblečení dle počasí, přezuvky, spacák, taky si vezmi i něco na sport, když budeme šikovní, určitě totiž zbyde i nějaká chvíle na fotbálek nebo přehazku. Budeme rádi, když přivezeš nějakou buchtu, či jinou dobrotu na společný stůl. Stejně tak nezapomeň na hudební nástroj či něco pro obveselení ostatních, například při ohni.

 

Společná doprava:

Doprava TAM: Sraz v Brně hl.n. v obvyklém čase 16.00 a odjezd 16.20 náhradní dopravou do Svitav, následně rychlíkem Svitava do Ústí nad Orlicí, kde přestoupíme na vlak do Letohradu a z Letohradu jede objednaný autobus směr Klášterec v cca 19.10. Přístupy do vlaku si domluvte individuálně s vedoucím dopravy.

Dopravu vede: Kristina Pacolová (tel. 605 874 869)

 

Doprava ZPĚT : Dle aktuální situace a počtu osob uspořádáme ještě hromadnou dopravu ze Stavěček ve středu 29.6. v odpoledních hodinách. Předpokládaný příjezd dětí do Brna bude mezi 17 a 18 hodinou. 

Kolik to bude stát?

Setkání je pracovní a proto si každý platí pouze cestu. Stravu si účastníci neplatí, jakýkoliv dobrovolný příspěvek však uvítáme.

Kdo setkání vede:

Pracovní i organizační vedoucí:  Jakub Šť. + Jakub Šv. za asistence ostatních maturantů

Kontakt pro domluvy a anomálie: Vít Viki Kubíček, tel. 606 702 621, kubicek@taborradost.cz

 

Ještě váháš? Není nad čím :-). Určitě přijeď. Tak nepřemýšlej dlouho a přihlas se. TĚŠÍME SE NA TEBE!

 

 

Chceš se podívat jak to na Stavěčkách vypadalo v minulých letech?

VK7_9505