Jaráky 2022

17. února 2022 — 20. února 2022
Místo: Samota Amerika - Klášterec nad Orlicí

Setkání pro fyzicky i psychicky zdatné jedince od 12 let věku, splňující platné epidemiologické podmínky k účasti na tomto typu akcí.

 

Jarně - zimní setkání v termínu 17.-19.2.2022

 

Setkání pro zocelené jedince plné neobvyklých zážitků. Je určeno pro účastníky od 12 let.

Setkání vede:

Klárka Ch. (dotazy pište na setkani@taborradost.cz)

Začátek:

Setkání začne ve čtvrtek 17.2. po příchodu hromadné dopravy na Ameriku cca ve 20.00. Protože setkání začíná už ve čtvrtek, bude pro ty, kteří nemají školní prázdniny, potřeba získat na pátek uvolnění ze školy.

Konec:

Rozloučíme se v neděli 19.2. okolo 13.30.

 

Na co se můžeš těšit:

Jaráky 2022 budou tentokrát v zajetí her a pravděpodobně i zimních radovánek, uvidíme, jak se to ještě vybarví. Těšit se ale můžeš na nové i staré přátele, skvělé společenství, zábavu, hry, nějaké ty zimní radovánky, na společnou modlitbu, společné zpívání a na mnoho a mnoho dalšího.

Doprava:

Společná doprava z Brna vlakem bude zajištěna takto: Sraz v budově hlavního nádraží v Brně bude ve čtvrtek 17.2. v 16:00. Kdo pojedete na společnou jízdenku, přijďte včas. V té době nejedou žádné vlaky mezi Brnem a Blanskem, musíme tedy jet náhradní autobusovou dopravou od ČD do Blanska, autobus odjíždí ve 16.25 od aut. stanoviště 6 z aut. nádraží u Grandu (odchod v 16.10. z hlav.nádr., přesun cca 5 min, nástup do autobusu cca 16.15, viz časové upřesnění v mailu účastníkům setkání). Z Blanska už pojedeme obvyklým vlakem do Ústí nad Orlicí, odkud v 18:40 odjíždíme do Letohradu, kam bychom měli přijet v 18:59. Odtud se na Ameriku dostaneme linkovým nebo objednaným autobusem, odjezd cca 19.05 z Letohradu.

Zpět pojedeme pravděpodobně objednaným autobusem ve 14:00 z Klášterce do Letohradu, odkud pokračujeme vlakem ve 15:03 do Ústí nad Orlicí a z Ústí v 15:35 vlakem Rx 869 Svitava do Blanska a dále na Brno autobusem ČD, kam bychom měli dorazit v 17:30 - POZOR!! - autobusem ČD do Brna na aut. nádraží u Grandu.

Pozor! Vlakové spojení na trati z Brna do Blanska je v těchto dnech a celý rok 2022 nahrazeno autobusy, počítejte s touto abnormalitou a sledujte aktualizované upřesnění dopravy před odjezdem.

Vedoucí dopravy: Karel Barták (tel. 776 581 763)

 

Pokud plánujete přijet kdykoliv jindy než ve společném čase příjezdu, počítejte s tím, že není možné pro vás kamkoliv jezdit. Cestu musíte zvládnout pěšky i se zavazadly až na Ameriku.

Cena setkání:

Cena pro účastníky setkání je 450,- Kč. Kdo pojede z Brna společnou dopravou na Ameriku, zaplatí navíc 100,- Kč jako příspěvek na hromadnou jízdenku TAM. Cestu ZPĚT obdobně 100,- Kč. Individuální příjezdy a odjezdy, včetně přístupů po cestě, si platí každý sám, příspěvek na objednaný autobus Letohrad Klášterec je 50,- Kč. 

Účastníci, kteří nebudou přítomni celému setkání, zaplatí za pobyt  200,- Kč/den.

Co s sebou:

Nezapomeňte si s sebou vzít teplé oblečení na ven, dále oblečení a přezuvky do chalupy, spacák, pokud můžete, přivezte i nějakou buchtu na společný stůl. Od pily na Ameriku půjdete ve sněhu, takže se na to odpovídajícím způsobem připravte. Zvolte zavazadlo, které si sami odnesete, pro množství sněhu nelze vyjet na Ameriku autem!!!

Jak se můžu přihlásit:

Pro přihlášení musíš vyplnit tento formulář přihlašování, kapacita setkání je max. 30 osob. Potvrzujeme účast pouze pro osoby s účastí na celém setkání. Přihlásit se mohou pouze osoby splňující platné epidemiologické podmínky.

Dle současných pravidel je pro nástup na Jaráky nutné doložit dle platných epidemiologických podmínek certifikát o testu PCR, nebo o platném očkování či prodělané nemoci.

 

Vzhledem k obrovskému zájmu o naše setkání, kdy ale není možné překročit maximální kapacitu účastníků, budeme dle rozhodnutí Rady SR zohledňovat jak určitý poměr účastníků věkových i táborových skupin, tak podíl vedoucích a zajišťujících osob. Proto bude potvrzení účasti na setkání zasláno až s určitým odstupem, a podání přihlášky na setkání nemusí znamenat její automatické potvrzení. Naší snahou je zajistit účast širšímu spektru zájemců. Děkujeme za pochopení.

 

Na setkání s vámi se těší Klárka Ch., Viki a další ....