Velikonoce 2022

13. dubna 2022 od 15:29 — 17. dubna 2022 do 15:29
Místo: Samota Amerika - Klášterec nad Orlicí

Prožití Velikonočních svátků na pozadí dobrodružného příběhu, hry, rozjímání, liturgie, Vzkříšení, ...

Konečně po dvou letech Velikonoce na Americe! ;)

 

Velikonoční setkání je setkání pro děti a mládež od 12 let (mladší po domluvě s Vikim). Máme možnost společně prožít velikonoční svátky, slavit liturgii, duchovně se obohatit a obnovit. Je to možnost prožít velikonoční triduum jinak, intenzivněji, plněji. Ale také je to možnost se trochu proběhnout, nadýchat čerstvého vzduchu a strávit pět dní v krásném společenství.

 

Datum: 13.4. - 17.4.2022 (středa - neděle). Setkání ukončíme již v neděli tak, abyste mohli být na velikonoční pondělí doma.

Doprava

 

Společná doprava z Brna vlakem bude zajištěna takto: Sraz v budově hlavního nádraží v Brně bude ve středu 13.4. v 16:00. Kdo pojedete na společnou jízdenku, přijďte včas. V té době nejedou žádné vlaky mezi Brnem a Blanskem, musíme tedy jet náhradní autobusovou dopravou od ČD do Blanska, autobus odjíždí ve 16.25 od aut. stanoviště 6 z aut. nádraží u Grandu (odchod v 16.10. z hlav.nádr., přesun cca 5 min, nástup do autobusu cca 16.15, viz časové upřesnění v mailu účastníkům setkání). Z Blanska už pojedeme obvyklým vlakem do Ústí nad Orlicí, odkud v 18:40 odjíždíme do Letohradu, kam bychom měli přijet v 18:59. Odtud se na Ameriku dostaneme linkovým nebo objednaným autobusem, odjezd cca 19.05 z Letohradu.

Zpět pojedeme pravděpodobně objednaným autobusem ve 14:00 z Klášterce do Letohradu, odkud pokračujeme vlakem ve 15:03 do Ústí nad Orlicí a z Ústí v 15:35 vlakem Rx 869 Svitava do Blanska a dále na Brno autobusem ČD, kam bychom měli dorazit v 17:30 - POZOR!! - autobusem ČD do Brna na aut. nádraží u Grandu.

Pozor! Vlakové spojení na trati z Brna do Blanska je v těchto dnech a celý rok 2022 nahrazeno autobusy, počítejte s touto abnormalitou a sledujte aktualizované upřesnění dopravy před odjezdem.

Vedoucí dopravy: Terka Wawraczová  (tel. 605525885)

 

Pokud plánujete přijet kdykoliv jindy než ve společném čase příjezdu, počítejte s tím, že není možné pro vás kamkoliv jezdit. Cestu musíte zvládnout pěšky i se zavazadly až na Ameriku.

Cena setkání:

Cena pro účastníky setkání je 600,- Kč. Kdo pojede z Brna společnou dopravou na Ameriku, zaplatí navíc 100,- Kč jako příspěvek na hromadnou jízdenku TAM. Cestu ZPĚT obdobně 100,- Kč. Individuální příjezdy a odjezdy, včetně přístupů po cestě, si platí každý sám, příspěvek na objednaný autobus Letohrad Klášterec je 50,- Kč. 

Účastníci, kteří nebudou přítomni celému setkání, zaplatí za pobyt  250,- Kč/den.

Co s sebou:

Jako obvykle, nezapomeňte si s sebou vzít teplé oblečení na ven, dále oblečení a přezuvky do chalupy, spacák, pokud můžete, přivezte i nějakou buchtu na společný stůl.

Jak se můžu přihlásit:

Pro přihlášení musíš vyplnit tento formulář přihlašování, kapacita setkání je max. 52 osob. Potvrzujeme účast pouze pro osoby s účastí na celém setkání. Přihlásit se mohou pouze osoby splňující platné epidemiologické podmínky.

 

Vzhledem k obrovskému zájmu o naše setkání, kdy ale není možné překročit maximální kapacitu účastníků, budeme dle rozhodnutí Rady SR zohledňovat jak určitý poměr účastníků věkových i táborových skupin, tak podíl vedoucích a zajišťujících osob. Proto bude potvrzení účasti na setkání zasláno až s určitým odstupem, a podání přihlášky na setkání nemusí znamenat její automatické potvrzení. Naší snahou je zajistit účast širšímu spektru zájemců. Děkujeme za pochopení.

 

Na setkání s vámi se těší Honza, Viki a další ....

 

 

Můžete se podívat, jak jsme velikonoční setkání prožili před Covidem:                                                           

DSCN0410 DSCN0798 DSCN1373