Velikonoční myšlenky pro RADOST

 

Voléme společně: Aleluja, aleluja, aleluja!

 

 

Myšlenky pro Radost

Doprovázení v průběhu Velikonoc 

Milí z Radosti, vstupujeme do slavení Velikonoc. Po cirka 1000 letech se musíme obejít bez možnosti osobní účastni na liturgii  a po nějakých 50 letech ("plus minus 200 let") také bez duchovní obnovy na Americe. Nemocní a třeba uvěznění lidé řeknou, že nic jiného ani nečekali, ale řada z nás musí hledat nové způsoby slavení. Radost nabízí malou pomoc a nabídku, jak zůstat ve spojení, navzdory vzdálenosti.

V průběhu Svatého týdne nás budou duchovně doprovázet naši kněží. Na Květnou neděli otevírá tento soukromý cyklus slovo otce Romana Kubína.   

 

Přejeme vám prožití Svatého týdne s RADOSTÍ v srdci. 

Květná nedělě

O. Roman Kubín - Challange: Buď tam, kde jsi!

 

Zelený čtvrtek

o. Vojtěch Vojty Loub - Prozkoumej velikonoční ostrov!

 

Velký pátek

Charlie - o. Tomáš Žižkovský - Pohled na kříž

 

Bílá sobota

o.Jarek Čupr - Letos je na Americe ticho

 

Boží hod Velikonoční

o.Josef Suchár - Ježíš je milující  a laskavý

 

Za nápad a obětavost se zpracováním a střihem nabídnutých videí děkujeme Betynce a Martě Sýk. Aleluja!!! Aleluja!!!Aleluja!!!

Zajímavé odkazy:  

Velikonoce.cz

Rozcestník nápadů: pro různé věkové kategorie, pro různé dny Svatého týdne a doby velikonoční; od prožití velikonočního smíření s Bohem přes různé typy modliteb až po netradiční prožití a aktivity o Velikonocích.

Liturgie.cz

Kromě dostupných textů a myšlenek připravili i videoprůvodce - Velikonoce v rodině, nebo třeba povídání o tom, jak je to se zpovědí po telefonu.

PS: Peťu Soukala, který těmito videi provází, někteří znáte osobně z doby, kdy jezdil na jedničku jako táborník. Není to až tak dávno.

Blahoslavenstvi.cz

Tipy, náměty k zamyšlení, vysvětlení k jednotlivým dnům i pozvánky k prožití obřadů najdete i na stránkách komunity blahoslavenství. Nabídka není zaměřena jen duchovně, ale i velmi prakticky. Podle jejich návodu si třeba na zelený čtvrtek můžete připravit nekvašené chleby a cheroset.